Siirry suoraan sisältöön

Lahjoita pieni pala jaksamista – suklaalevykeräys 10.12. 2018 saakka

SUKLAALEVYJEN-KERAYSPAIKAT

Haluaisitko tukea syöpään sairastunutta pienellä joulutervehdyksellä? Yhdistyksemme vapaaehtoiset järjestävät keräyksen, johon voi osallistua lahjoittamalla suklaalevyn alla mainittuihin keräyspisteísiin 10.12. mennessä. Suklaat lahjoitetaan 12.12. Kymenlaakson Keskussairaalan syöpäsairauksien hoitokeskuksiin jaettavaksi sairaalassa ennen joulua asioiville Syöpäpoliklinikan asiakkaille. Kiitos tuestasi!

Kouvolassa levyjä voi toimittaa Kymenlaakson Syöpäyhdistyksen neuvonta-asemalle, Salpausselänkatu 29 A 11 (myös postiluukku, jos hoitaja ei ole paikalla) ja Kotkassa yhdistyksen toimistolle, Kotkankatu 16 B 35. ( avoinna ma-to klo 9.00-15.30 ja pe klo 9.00-14.00 ajalla 6.12. – 9.12. suljettu)

Kaikki suklaalevyjen keräyspisteet löytyy täältä SUKLAALEVYJEN KERAYSPAIKAT